Jak godnie pochować psa? Psy to prawdziwi przyjaciele człowieka. Dla wielu rodzin jest jednym z członków pełniących niezwykle ważną rolę w życiu ludzi. Strata psa to wielka strata i niewiarygodnie wielka żałoba. Nic dziwnego, że większość właścicieli psów chce pochować swoje pupile w odpowiedni sposób, aby pamięć o pupilu pozostała z nimi na zawsze. W przeszłości większość z nas chowała zwierzęta, zwykle w specjalnym miejscu. Dziś coraz częściej wybieramy krematoria dla zwierząt, a specjalizujemy się w kremacji zwierząt domowych.

Jak legalna jest kremacja?

Nie jest tajemnicą, że każdy właściciel psa chce pochować swojego pupila w odpowiedni sposób, aby ostateczne pożegnanie było jak najbardziej wyjątkowe. Wielu właścicieli psów chce zakopać swoje pupile w ogródku lub na działce, ale trzeba pamiętać o jednym – jest to prawnie zabronione. Pod żadnym pozorem nie chowajmy psów w ogrodach, gdyż grozi nam za to bardzo surowa kara. Więc co powinniśmy zrobić? Gabinety weterynaryjne oferują możliwość pozbycia się psów poprzez spalenie ich razem ze śmieciami. Takie rozwiązanie jest w pełni zgodne z polskim prawem. Jednak wielu właścicieli domów nie jest w stanie podjąć takiej decyzji. Jeśli więc szukasz innych sposobów na godne pożegnanie, krematorium dla zwierząt jest świetną opcją. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, firma https://animaleden.pl odbierze martwe zwierzę z przychodni weterynaryjnej lub naszego domu, zawiezie do krematorium, pozwoli rodzinie pożegnać się z psem, następnie zwierzę z godnością spali i przekaże jego prochy rodzinie.

Wybór odpowiedniego krematorium

Niewiele jest w Polsce miejsc, w których można spalić psa i przyjąć jego prochy w należyty, godny sposób. Krematoria dla zwierząt istnieją dopiero od kilku lat, więc jest ich niewiele. Chcąc postawić na takie rozwiązanie, powinniśmy poszukać krematorium jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania i skorzystać z ofert, jakie takie miejsce ma do zaoferowania. Krematoria dla zwierząt działają zgodnie z polskim prawem. Jeśli więc chcemy w ten sposób pochować nasze czworonogi, to na pewno mamy taką możliwość i jest to jak najbardziej zgodne z prawem. Jak chronić swojego psa? Jeśli w pobliżu znajduje się takie krematorium, firma przyjedzie do nas po zwierzęta niemalże tego samego dnia. Jeśli jednak mieszkamy zbyt daleko od miejsca, zwierzęta zwykle pojawiają się w inne dni. Dlatego bardzo ważna jest właściwa ochrona zwierząt. Po pierwsze, użyj rękawiczek jednorazowych. Następnie musisz umieścić zwierzę w torbie i owinąć je ręcznikiem lub kocem. Konieczne jest również, aby pies był jak najbardziej chłodny.

Kto stawia na kremację zwierząt?

Jak godnie pochować psa?
Jak godnie pochować psa?

Jeszcze kilka lat temu kremacja zwierząt nie była popularnym zjawiskiem. Jednak z czasem, w miarę jak ludzie zainteresowali się takimi usługami, na rynku pojawiły się krematoria dla zwierząt, które miały pomóc właścicielom czworonogów pożegnać się ze swoimi pupilami w jak najbardziej godny sposób. Dziś coraz więcej osób korzysta z takich usług i taką opcję wybierają osoby, które chcą postawić na jak najlepszy pogrzeb dla ukochanego psa. To rozwiązanie wybierają ci, którzy kochają swoje zwierzaki i chcą zapewnić im jak najlepsze pożegnanie, niekoniecznie z dyspozycją, która dla wielu jest zupełnie niezrozumiała.

A czy takie krematorium dla zwierząt to duży wydatek? Stosunkowo duże, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Opłaty uzależnione są przede wszystkim od wielkości zwierzęcia. Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz postawić na palenie grupowe. Pożegnaliśmy się z naszym zwierzakiem i został spalony wraz z kilkoma innymi zwierzakami. Koszty te są zdecydowanie niższe, ale dostajemy nie tylko popioły dla zwierząt.

Jaki jest problem z dopełnieniem wszystkich formalności?

Jeśli zwierzę umrze, właściciel psa wezwie firmę kremacyjną. Mężczyzna jak najszybciej przybył, aby zabrać zwierzę. Ustalono datę pożegnania. Można na to postawić, ale można też tego uniknąć. Po całej procedurze pożegnania ciało psa umieszczono w komorze kremacyjnej, a następnie poddano kremacji. Po zakończeniu całej procedury prochy umieszczane są w specjalnej urnie i przekazywane właścicielowi psa. Jeśli chodzi o śmierć zwierząt, nic nie jest miłe ani przyjemne. Ale jeśli mamy możliwość godnego pochowania naszych zwierząt domowych, możemy to zrobić, a krematoria dla zwierząt nam na to pozwalają.

O ile w Polsce niewiele jest tego typu miejsc, w których można poddać kremacji zwierzęta, o tyle jest kilka takich obiektów, które prosperują na najwyższym poziomie i mogą obsłużyć wszystkich klientów. Jeśli chcemy skorzystać z takiej pomocy, wystarczy znaleźć takie miejsce, załatwić wszystkie formalności, a następnie przejść przez cały proces.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl
Cmentarz i krematorium dla zwierząt Na Leszkowie
Na Leszkowie 3
64-920 Piła
798598688
www.naleszkowie.pl