Przedłużanie paznokci – piękne, długie i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety, ale rzeczywistość może być zupełnie inna. Wiele osób przychodzi do kosmetyczki z krótkimi, obgryzionymi i nieestetycznymi paznokciami. Obecnie istnieje kilka sposobów na wydłużenie paznokci i sprawienie, by wyglądały świetnie. Oto najpopularniejsze z nich.

Przedłużenie żelowe

Najpopularniejsza dziś jest żelowa metoda przedłużania paznokci. Wykorzystuje specjalny żel, który twardnieje pod wpływem światła UV, zwiększając jego trwałość. Obecnie większość salonów oferuje przedłużanie paznokci na formie. Do paznokcia przyklejany jest specjalny szablon, za pomocą którego za pomocą żelu budujesz odpowiedni kształt. Dlatego nie stosujemy sztucznych paznokci, tzw. tipsów, a jedynie formę służącą do przedłużania paznokci naturalnych. Metoda żelowa jest bardzo popularna wśród klientek głównie ze względu na to, że jest mniej inwazyjna. Wręcz przeciwnie – niektóre żele pomagają wzmocnić paznokieć i poprawić jego kondycję.

Z żelem uzyskujemy naturalny efekt dzięki czemu przedłużone paznokcie wyglądają jak nasze. Samo przedłużanie nie trwa długo – średnio jesteśmy w salonie około godziny, czasem półtorej. Wadą tego rozwiązania jest to, że podczas wiązania żelu odczuwamy pieczenie. Doznajemy dyskomfortu, gdy wkładamy ręce pod lampę UV, która powinna zniknąć, gdy tylko ręce zostaną odsunięte od lampy. Manikiurzystki powinny informować klientki, jak długo żel będzie utwardzał się, aby uniknąć nieprzyjemnej bolesności.

Przedłużka akrylowa

Przedłużanie paznokci
Przedłużanie paznokci

Metoda żelowa zastąpiła metodę akrylową, ale nadal jest promowana przez niektóre salony kosmetyczne. Są też klientki, które zdecydowanie wolą paznokcie akrylowe od żelowych. Co to jest przedłużenie akrylowe? Obecnie odchodzi się od tipsów na rzecz formy, a same przedłużenia wyglądają tak samo jak w przypadku manicure żelowego. W tym przypadku jednak nie stosujemy żelu, a specjalną mieszankę. Kwas akrylowy miesza się z płynem, a powstała masa tworzy kulę. Następnie nakładamy go na paznokieć przedłużając go.

Akryl pomaga skorygować niedoskonałości i uzyskać pożądany kształt. Ma tę zaletę, że jest trwały – akryl jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i stosunkowo długo utrzymuje się na paznokciu. Jednak podczas przygotowywania masy wydziela się nieprzyjemny zapach, który dla niektórych klientów jest nie do przyjęcia. Z tego powodu chętniej decydujemy się na przedłużenie paznokci metodą żelową. Minusem manicure akrylowego jest również czas potrzebny na jego wykonanie. Musimy liczyć się z tym, że w salonie spędzimy co najmniej 2 godziny. Ponadto akryl wysusza naturalne próbki, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Przedłużanie paznokci żelem akrylowym

Żel akrylowy nie zyskał zbytniej popularności wśród manikiurzystek, ale warto pamiętać, że łączy w sobie zalety paznokci akrylowych i żelowych. Pozwala na użycie formy do przedłużenia paznokci, czyli to samo, co opisana wcześniej metoda. Nie musisz jednak samodzielnie przygotowywać akrylu – tutaj używamy gotowego żelu akrylowego. Kupimy go w drogeriach lub hurtowniach kosmetycznych. Sam w sobie jest mieszanką akrylu i płynu i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Użycie żelu akrylowego może znacznie skrócić czas poświęcony na manicure i wyeliminować inne niedogodności z tym związane. Przedłużanie paznokci żelami akrylowymi to jeden ze sposobów na uzyskanie trwałych efektów i pięknego manicure.

Przedłużanie paznokci za pomocą tipsów

Obecnie tipsy samoprzylepne wyszły z mody. Dzieje się tak, ponieważ końcówki mogą uszkodzić naturalną deskę i wyglądają nieco sztucznie. Mimo to są chętnie wykorzystywane przez niektóre salony do przedłużania paznokci. Najczęściej wybierane są w przypadku przedłużania metodą akrylową, choć manicure żelowy wykonywany jest również czasem na końcówkach. Nie ma wątpliwości, że przedłużanie paznokci na szablonach wymaga więcej umiejętności niż prawidłowe przyklejenie sztucznych paznokci. Należy jednak mieć na uwadze, że kobiety zdecydowanie preferują przedłużanie w formie, gdyż pozwala ono na osiągnięcie pożądanego efektu przy naturalnej formie paznokcia.

Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Ostateczna metoda przedłużania paznokci, którą wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Zanim jednak udamy się do kosmetyczki, sprawdźmy, co dokładnie ma do zaoferowania salon. Niewielu stylistów traktuje przedłużanie paznokci jednocześnie żelem, akrylem lub żelem akrylowym. Pamiętaj, że wybraną metodę przedłużania można zmienić po usunięciu poprzedniego paznokcia, jeśli nie spełnia ona naszych oczekiwań.