Płytki do małej łazienki – jakie wybrać do optycznego powiększenia? Wybór odpowiednich płytek do małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Czy lepiej wyglądają małe czy duże kafelki? Jakie płytki najlepiej sprawdzą się w małej łazience? Czy wzorzyste płytki sprawdzą się w małej łazience? Jak mała łazienka może być jednocześnie bardzo wydajnym pomieszczeniem?

Rodzaje i rozmiary płytek

Sama różnorodność różnych płytek https://ceramixplytki.pl/12-plytki-uniwersalne na rynku oznacza, że ​​możesz zgubić się we wszystkich wzorach i kolorach różnych płytek, jeśli chodzi o dekorowanie łazienki. Jednak tak szeroki wybór materiałów pozwala na stworzenie pięknych i oryginalnych łazienek. Wybierając płytki do łazienki, oprócz ceny, warto wziąć pod uwagę także inne parametry:

  • Rozmiar płytki – to nie tylko dekoracja, ale i funkcjonalność (mniejsze płytki to więcej fug do wyczyszczenia);
  • Materiał – Płytki ze względu na materiał i sposób wypalania można podzielić na: szare, glazurowane, terakotowe i antyczne;
  • Kolor i wzór – wzór na płytkach jest bardzo ważny dla optycznego powiększenia pomieszczenia, zarówno kolor, jak i wzór nadają wnętrzu określony charakter i styl; przy płytkach wzorzystych należy uważać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia;
  • Kształt – kwadratowy, prostokątny, sześciokątny i ośmiokątny – to najpopularniejsze kształty płytek;

Ciemna czy jasna płytka?

Kolor płytek łazienkowych jest bardzo ważny. Czy lepiej wybrać ciemne płytki czy jasne płytki? Jakie płytki zastosować na podłogę, a które na ściany w łazience? Czy większa płytka byłaby lepsza z odrobiną dekoru lub wzoru?

Płytki do małej łazienki
Płytki do małej łazienki

Jasne płytki ścienne https://ceramixplytki.pl/3-plytki-scienne nie tylko dodają wrażenia przestrzeni i odbijają światło (jeszcze bardziej powiększają pomieszczenie), dlatego idealnie nadają się do małych łazienek. Jasne płytki zawsze dobrze komponują się z klasycznymi białymi dodatkami. Z kolei ciemne kafelki idealnie sprawdzą się w łazience w stylu nowojorskim czy skandynawskim. Ściana lub dwie zapewnią ładny kontrast z jasną i przestronną łazienką. Ciemne ściany pozwalają wyeksponować oryginalne dodatki lub niepowtarzalne projekty akcesoriów łazienkowych. Decydując się jednak na zastosowanie ciemnych płytek w łazience, należy pamiętać o odpowiednim jej oświetleniu.

Ciemne podłogi są bardzo efektowne i idealnie pasują do nowoczesnej łazienki. Ciemne płytki podłogowe nadają się zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Ciemne podłogi są idealnym tłem do zaprezentowania nowoczesnej wanny lub kabiny. Ciemne ściany i podłogi ze złotymi i srebrnymi akcentami tworzą czarującą atmosferę. Wbrew pozorom ciemne płytki na podłodze będą wymagały częstszego czyszczenia niż płytki w jaśniejszym kolorze.

Odważne wzory w łazience, czyli designerskie płytki

Wzorzyste elementy na podłodze i oryginalne wzory na ścianach to nawet niewielki element upiększający wnętrze. Geometryczne wzory nadają głębi, a kwiatowe dekoracje na płytkach tworzą nastrojowy klimat. Wybierając dekoracyjne wykończenia ścian i podłóg, zwróć uwagę na umiar i konsekwencję, np. nie łączenie wzorów roślinnych i geometrycznych w jednym pomieszczeniu. Wykorzystaj cegły strukturalne w łazience, aby uzyskać oryginalny efekt. Niektóre płytki o ciekawych strukturach przykują wzrok, a w połączeniu z reflektorami mogą stworzyć bardzo ciekawe efekty.

Idealna płytka podłogowa, czyli jaka?

Wybierając płytki do łazienki warto zastanowić się, czy płytki na ścianach będą współgrać z płytkami na podłodze. Połączenie kontrastujących kolorów ścian i podłóg może całkowicie odmienić wnętrze. Klasyczne jasne podłogi dają wrażenie czystości i są również doskonałym dodatkiem do płytek ściennych. Aby biała łazienka nie wyglądała zbyt zimno, ogrzej ją drewnianymi dodatkami lub roślinami. Ciemna podłoga doskonale komponuje się z nowoczesnym stylem łazienki.

Płytki do małej łazienki – które najlepsze?

Maleńkie łazienki to zmora nie tylko mieszkańców blokowisk, ale także starszych domów. Jakie płytki można umieścić w małej łazience, aby optycznie ją powiększyć? Aby wizualnie powiększyć mały pokój i stworzyć w nim poczucie komfortu, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Zimne i jasne kolory są najlepsze dla małych łazienek;
  • Jeśli łazienka jest niewielka, możesz wybrać płytki bez wzorów, a płytki z wzorami mogą podkreślić mały pokój;
  • Płytki w małych łazienkach nie powinny mieć plam, zanieczyszczenia lubią gromadzić się w nierównych fakturach lub w zakamarkach;
  • Duże, jednolite, błyszczące kafelki ścienne to najlepsza opcja do małych łazienek, wystarczy pomalować ściany na jeden kolor i inny jednolity kolor na podłodze – można optycznie powiększyć pomieszczenie;

Wybór odpowiedniej płytki, zwłaszcza do małej łazienki, nie jest łatwy. Jednak dzięki rozmiarowi, fakturze i kolorowi możesz odmienić nawet małą łazienkę. Wyraźne zestawienie kolorystyczne płytek nada łazience odpowiedniej głębi. Pamiętaj jednak, aby nie łączyć ze sobą więcej niż dwóch formatów płytek, aby nie uzyskać efektu kiczu.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl