Rodzaje implantów dentystycznych – najważniejsze informacje: Zęby to wizytówka każdego człowieka. Zęby są podstawą naszego wyglądu i wielu z nas używa ich do oceny, czy jesteśmy dobrze ubrani. Niestety, jak pokazują różne statystyki, nasz kraj plasuje się w czołówce tych krajów, które borykają się z dużymi problemami związanymi z brakiem zębów. Dzieje się tak dlatego, że implanty dentystyczne są nadal bardzo drogim rozwiązaniem w naszym kraju, ale trzeba powiedzieć, że jeszcze kilka lat temu koszt tego zabiegu był znacznie wyższy i stosunkowo niewiele osób było na nie stać.

Rodzaje implantów dentystycznych – najważniejsze informacje

Na szczęście obserwuje się obecnie znaczny wzrost liczby wykonywanych u pacjentów zabiegów stomatologicznych związanych z wszczepianiem implantów zębowych. Być może wpływ na to zjawisko mają relatywnie wyższe niż jeszcze kilka lat temu płace, a może po prostu spadek cen takich usług jak dentyści. Oczywiście implikacje dla tego zjawiska ma kilka kluczowych kwestii. Należy również zaznaczyć, że wszczepianie implantów zębowych opiera się obecnie wyłącznie na nowoczesnej technologii. Dlatego cały proces jest bardzo komfortowy dla każdego pacjenta otrzymującego implanty zębowe. W tym artykule przybliżymy Ci głównie rodzaje implantów dentystycznych i mamy nadzieję, że podane przez nas informacje będą dla Ciebie pomocne.

Implanty stomatologiczne a bezpieczeństwo naszego zdrowia

Rodzaje implantów dentystycznych
Rodzaje implantów dentystycznych

Być może spora grupa osób zastanawia się, czy implanty dentystyczne są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Otóż ​​należy zaznaczyć, że implanty zębowe są bezpieczne dla naszego zdrowia, ale w kilku sytuacjach. Bo jedną z kluczowych kwestii związanych z bezpieczeństwem implantów dentystycznych jest to, czy zapoznaliśmy się ze wszystkimi przeciwwskazaniami do takich zabiegów w jamie ustnej i czy poinformowaliśmy lekarza dentystę, który będzie wykonywał takie zabiegi. Bo jeśli wiemy, że mamy pewne przeciwwskazania i nie poinformujemy o tym lekarza, to nie tylko doprowadzi to do różnych komplikacji zdrowotnych, ale przede wszystkim nasz organizm nie przyjmie prawidłowo implantu i stracilibyśmy tylko pieniądze, które wydajemy na jeden typ chirurgii, wszczepiania implantów dentystycznych. Jak wszyscy wiemy, to leczenie nie jest tanie.

Dlatego należy dokładnie przemyśleć zastosowanie takich zabiegów w jamie ustnej, aby później nie żałować i nikogo nie winić. Bo jeśli leczenie się nie powiedzie, zainwestowane w nie pieniądze w żaden sposób nam się nie zwrócą. Co więcej, jeśli jesteśmy świadomi przeciwwskazania, które nas dotyczy, ale nie poinformowaliśmy o tym dentysty, który świadczy usługi np. wszczepiania implantów.

Jakie są rodzaje implantów dentystycznych?

Implanty dentystyczne obejmują następujące rodzaje:

  • Implanty jednofazowe – ważna alternatywa dla implantów dwufazowych. Są to rodzaje implantów, które charakteryzują się w szczególności tym, że istnieje specyficzna możliwość umieszczenia ich w jamie ustnej implantu wraz z nadbudową podczas jednej wizyty.
  • Implanty stomatologiczne dwuetapowe – W trakcie użytkowania implant, jak i sama nadbudowa, wykonywane są podczas dwóch różnych wizyt u dentysty.
  • Zirconia Dental Implant – Jest to implant, który zawiera między innymi substancję, która swoim wyglądem przypomina naturalny ząb. Z drugiej strony implanty tytanowe są w większości najtrwalsze, ale czasami ich wygląd może wyglądać na wymyślony, są również uważane za jedne z najtańszych implantów dentystycznych

Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Implanty dentystyczne są opcją, zwłaszcza gdy w jamie ustnej występuje choćby jedna ubytek. Bo mało kto o tym wie, ale nawet jedna wada może doprowadzić do wielu niepożądanych komplikacji, między innymi do zapadnięcia się jednego z policzków. To sprawi, że nasza twarz będzie nieatrakcyjna wizualnie.

Co sprawia, że ​​implanty dentystyczne są tak drogie?

Istnieje kilka kluczowych czynników, które sprawiają, że implanty dentystyczne są tak drogie. Między innymi do produkcji implantów dentystycznych wykorzystywane są wyłącznie materiały najwyższej jakości, czyli takie, które są kompatybilne z tkanką kostną w naszej jamie ustnej. Ponadto jeśli chodzi o implanty zębowe na całą szczękę to cena takich implantów w Szczecinie obejmuje głównie wynagrodzenie dentysty wykonującego zabieg.